Stáž na sociálních sítích v České televizi

9. 10. 2023

Redakce zpravodajství brněnského studia České televize nabízí tříměsíční neplacené studentské stáže zaměřené na zpravodajství na sociálních sítích.

Předpokládaný nástup: leden 2024, duben 2024, případně podle dohody.

Délka trvání: tři měsíce.

Pracovní doba: cca 20 hodin týdně – možnost flexibilního rozvržení po domluvě.

Pozn. garanta kurzu Odborná praxe: V rámci kurzu ZURb1112 Odborná praxe lze stáž uznat za předpokladu, že jde o práci na plný úvazek, tedy 40 hodin týdně, plus musí být splněny všechny další podmínky kurzu. Podstatné je, aby student na sociálních sítích redakce publikoval autorské žurnalistické příspěvky (tedy ne jen upravené příspěvky někoho jiného či propagaci příspěvků někoho jiného).

Náplň stáže:

• Seznámení s agendou na zpravodajských profilech – Facebook, X (Twitter), Instagram, TikTok.
  • Zaškolení v nejčastějších nástrojích používaných pro správu zpravodajských profilů.
  • Střihové zpracování zpravodajských materiálů do příspěvků na sociální sítě.
  • Samostatné vyhledávání a zpracování témat.
  • Práce v terénu se zpravodajskými štáby a natáčení vlastních materiálů.

Stáž slouží k rozvíjení kompetencí účastníka, stážistovi proto není poskytován honorář.

Požadované dovednosti:

• Studium na VŠ – nejlépe žurnalistika, není však podmínkou.
    Zájem o zpravodajství.
  • Výborná znalost českého jazyka a dobré stylistické schopnosti.
  • Dobré komunikační schopnosti.
  • Znalost prostředí a zákonitostí sociálních sítí.
  • Základní znalost principů střihu videa.

Zájemci o stáž mohou poslat do 30. října životopis a krátký motivační dopis. Uveďte preferovaný termín nástupu (leden x duben), v případě více zájemců o jeden termín bude výběr proveden na základě vypracování krátkého zadaného úkolu.

Další informace najdete zde.