Stisk

Stisk je cvičné médium, ve kterém budete publikovat v povinném bakalářském předmětu Cvičné médium. Nelze v něm tedy působit nezávisle na výuce.

Praxe ve Stisku Přejít na web Stisku

Studentský cvičný online deník

Stisk je internetový deník tvořený studenty katedry mediálních studií a žurnalistiky. Zahrnuje multimediální produkci včetně televizních a rozhlasových materiálů. Obsahem jsou žurnalistické výstupy kurzu Cvičné médium, který je povinný pro bakalářské studenty jednooborového a major studia. Cílem této dílny je simulace redakčního prostředí, každý student si tak může vyzkoušet všechny role při výrobě on-line zpravodajského či publicistického obsahu i související působení na sociálních sítích.

Online Stisk, TV Stisk a Rádio Stisk

Online Stisk znikl v roce 1997, kdy byl jedním z prvních internetových časopisů v České republice. Od roku 2012 je součástí Stisku je také TV Stisk a Rádio Stisk, které studenty připravují na praxi v audiovizuálním a rozhlasovém zpravodajském médiu. Rádio Stisk spolupracuje se studentským Radiem R, TV Stisk se studentskou televizí Studex.tv.

Stisk najdete na portálu Munimedia.cz. Nejzajímavější články z produkce onlinové, televizní i rozhlasové redakce Stisku najdete také na blogu iDnes.

Publikování ve Stisku v kurzu Cvičné médium

Novinářskou práci ve Stisku si vyzkoušíte pod dohledem lektorů v kurzu Cvičné médium, který je pro bakalářské studenty povinný. Vybrat si můžete ze tří typů seminárních skupin (online / TV / rádio). Stisk je prerekvizitou povinné bakalářské žurnalistické praxe (Odborná praxe). Více informací o kurzu Cvičné médium najdete na samostatné stránce předmětu.

Předmět Cvičné médium

Kontakty

Garant předmětu Cvičné médium
Mgr. Jaroslav Čuřík, Ph.D.
curik@fss.muni.cz

Vedoucí jednotlivých redakčních skupin Stisku najdete v tiráži na webu Munimedia.cz