Stisk

Stisk je cvičné médium, ve kterém budete publikovat v povinném bakalářském předmětu Cvičné médium. Nelze v něm tedy působit nezávisle na výuce.

Praxe ve Stisku Přejít na web Stisku

Studentský cvičný online deník

Stisk online je internetový deník tvořený studenty katedry mediálních studií a žurnalistiky. Zahrnuje multimediální produkci včetně televizních a rozhlasových materiálů. Obsahem jsou žurnalistické výstupy kurzu Cvičné médium, který je povinný pro bakalářské studenty jednooborového a major studia. Cílem této dílny je simulace redakčního prostředí, každý student si tak může vyzkoušet všechny role při výrobě online zpravodajského či publicistického obsahu i související působení na sociálních sítích.

Stisk online, TV Stisk a Rádio Stisk

Stisk online vznikl v roce 1997, kdy byl jedním z prvních internetových časopisů v České republice. Od roku 2012 je součástí Stisku online také TV Stisk a Rádio Stisk, které studenty připravují na praxi v audiovizuálním a rozhlasovém zpravodajském médiu. Rádio Stisk spolupracuje se studentským Radiem R, TV Stisk se studentskou televizí Studex.tv.

Stisk najdete na adrese Stisk online. Nejzajímavější články z produkce onlinové, televizní i rozhlasové redakce Stisku najdete také na blogu iDnes. Žurnalistickou produkci obsahují rovněž sociální sítě Stisku (Twitter, Instagram, YouTube, Facebook).

Publikování ve Stisku v kurzu Cvičné médium

Novinářskou práci ve Stisku si vyzkoušíte pod dohledem lektorů v kurzu Cvičné médium, který je pro bakalářské studenty povinný. Vybrat si můžete ze tří typů seminárních skupin (online / TV / rádio). Stisk je prerekvizitou povinné bakalářské žurnalistické praxe (Odborná praxe). Více informací o kurzu Cvičné médium najdete na samostatné stránce předmětu.

Předmět Cvičné médium

Kontakty

Garant předmětu Cvičné médium
Mgr. Jaroslav Čuřík, Ph.D.
curik@fss.muni.cz

Vedoucí jednotlivých redakčních skupin Stisku najdete v tiráži na webu Stisk online.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info