Radio R

Alternativní, komunitní, nekomerční a otevřené. Právě takové je Radio R. Staň se členem našeho týmu, uskutečni své nápady a získej nové zkušenosti i přátele!

Chci se zapojit Poslouchat Radio R

Největší studentské rádio

Rádio R je otevřené, komunitní a přátelské médium vedené studetny FSS MU. Je největším rádiem svého druhu ve střední Evropě.

Komunita

Je nás více než 150 a stále rosteme! Členům našeho týmu umožňujeme osobní rozvoj a vzdělávání – poskytujeme prostor pro realizaci takřka jakýchkoliv nápadů.

Více než 60 pořadů

Máme pestrý program, jenž pokrývá spektrum témat od politiky, přes technologie, byznys, až po literaturu, tanec a samozřejmě také hudbu.

Komunitní rádio s prostorem pro kreativní nápady

Radio R funguje na katedře mediálních studií a žurnalistiky od roku 2008, kde vysílá ze špičkově vybaveného studia. V době svého vzniku šlo pouze o malou skupinu nadšenců, kteří chtěli zaplnit hluchá místa českého éteru. Cílem původního Radia R bylo dát prostor vyhraněným hudebním žánrům, věnovat se menšinovým tématům a zapojovat se tak do brněnského kulturního prostoru.

Dnes tvoří Radio R více než 150 dobrovolníků se station managerem (ředitelem) v čele, který je volen na dobu jednoho roku. Vysílané pořady jsou rozděleny do osmi redakcí, přičemž každá má svého vedoucího.

Radio R spojuje skupinu lidí, kteří nejsou jen kolegové, ale i přátelé – chtějí si navzájem předávat zkušenosti, inspirovat se a zažít společně věci, na které se nezapomíná.  V rádiu dáváme prostor kreativitě každého člena. Do vysílání zařazujeme i vlastní pořady, jež by jiné rozhlasové stanice do éteru nepustily. Rádioví vedoucí se při svém rozhodování neřídí poslechovostí, ale přínosem konkrétního člověka k životu či fungování organizace.

Více na webu Radia R

Jak se stát členem redakce?

Při hledání nových členů rozhoduje především osobnost uchazečů a chuť připojit se k činnosti rádia. Všechno ostatní (jako mluvený projev, technické dovednosti apod.) se můžete naučit přímo v rádiu.

Přidat se do Radia R je možné dvakrát ročně, a to vždy na začátku semestru, kdy jsou vypisované konkurzy jak do OFF airu, tak do ON airu. Nejdříve musí každý zájemce zaslat životopis a představu, co by v rádiu rád dělal. Poté panel vedení rádia pozve zájemce na konkurzy podle jednotlivých redakcí, kde společně hledají nejlepší uplatnění každého zájemce.

Konkrétní data a e-mail, kam své přihlášky můžete zasílat, jsou vždy dopředu uveřejněny na Faceboku a webu rádia. Připojení se do redakcí mimo oficiální termíny je možné pouze ve velmi ojedinělých případech.

Jak získat kredity za působení v Radiu R?

Další možnost, jak se zapojit do činnosti rádia, je zapsat si související volitelný kurz:

Máte otázky? Napište nám

Načítám...

Kontakt

Hana Poledníková
Station manager
vedeni@radio-r.cz
+420 605 810 840

Sledujte nás

     

http://www.radio-r.cz/

Kde nás najdete

Radio R
Fakulta sociálních studií MU
Joštova 10
602 00 Brno-střed 

Načítám mapu…

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info