Praxe v Radiu R

Dílna III: Radio R (ZURb1403)

Získejte kredity za působení ve studentském
Radiu R

Povinně volitelný předmět Dílna III: Radio R mohou absolvovat studenti studijního programu Mediální studia a žurnalistika. Kurz je koncipován jako práce ve studentském Radiu R.

Proč praxi absolvovat?

Rádio je komunita

Radio R funguje už přes deset let a za tu dobu vyrostlo. Bývalí i současní členové rádia i posluchači tvoří živou komunitu, která společně pracuje, baví se i rozvíjí. Učí se od sebe navzájem a společně hledá a vyjadřuje postoje mladé generace.

Skutečné denní vysílání

Rádio vysílá na internetu, nonstop. A to z profesionálního studia, vybaveného technikou i softwarem, které najdete i v jiných rádiích. Ať už budete mít vlastní pořad, nebo se přidáte k někomu jinému, přispějete k budování studentského média, které má dobré jméno.

Různost a rozvoj

Bývalí členové rádia se úspěšně uchytili v rozhlase, televizi, marketingu i neziskovém sektoru. Pro každého je prostor realizovat se v tom, co jej zajímá a baví. A rozvíjet nejen svoje mediální schopnosti, ale i organizační, komunikační a sociální dovednosti.

Vše, co potřebujete o praxi v Radiu R vědět

V průběhu semestru se zapojíte do pracovní skupiny cvičného studentského média Radio R, která připravuje zpravodajské a publicistické příspěvky pro živé rozhlasové vysílání. Zjistěte více o Radiu R.

Během praxe se budete podílet na denním provozu zpravodajské redakce, participovat na výběru příspěvků, jejich přípravě (ankety, reportáže, zprávy, rozhovory, krátké zvukové útvary a spoty) a prezentaci (moderování, čtení zpráv).

Prerekvizity předmětu

Zápis předmětu není podmíněn absolvováním jiných předmětů. Více informací najdete v ISu na stránce předmětu.

Průběh praxe

Praxe se uskutečňuje na základě dohody s vedením Radia R formou přípravy materiálů pro vysílání, případně samostatného pravidelného působení v denním vysílání nebo další aktivní participací na produkci média. Odpovídá plnému zapojení do provozu rádia po dobu minimálně jednoho semestru.

Podmínky ukončení

Studující garantovi předmětu odevzdávají výkaz a reflexi své práce s vyjádřením zodpovědného vedoucího redakce, případně vedoucího rádia se slovním hodnocením. 

Garant předmětu

doc. MgA. Jan Motal, Ph.D.
jmotal@mail.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info