Vyzkoušejte si Solutions journalism – žurnalistiku zaměřenou na řešení

21. 8. 2019

Vzdělávací centrum TEREZA ve spolupráci s centrem pro Solutions Journalism Transitions hledají studenty ve věku 19 až 25 let pro projekt Solution journalism for young reporters.

O co jde?

Ve školním roce 2019/2020 budeme úzce spolupracovat s pěti studentskými týmy, které proškolíme a budeme je vést krok za krokem k tvorbě reportážního výstupu zaměřeného na problém životního prostředí v okolí místa, kde studenti žijí či působí. Reportáže budou tvořeny podle metod Solution journalism – žurnalistiky zaměřené na řešení. Více o tom, co je to Solution journalism najdete zde: http://toleducation.org/solutions-journalism/cs/co-je-sj/.

Studenti si mohou zvolit nejen konkrétní problém životního prostředí, ale také formu reportáže – reportážní článek nebo reportážní video.

A právě jeden z pěti studentských týmů by mohl být tým z katedry mediálních studií a žurnalistiky FSS MU – konkrétně by se jednalo o 2 až 3 studenty, kteří by společně pracovali na jednom reportážním výstupu.

Co nabízíme:

• Jednodenní workshop vedený odborníkem na Solution journalism – bude se konat 17. 10. 2019 v Praze.
  • Pět konzultací k tvorbě reportáže (říjen – březen).
  • Možnost účasti v národním a mezinárodním kole soutěže Mladých reportérů pro životní prostředí (březen, duben).
  • Pomoc s šířením výstupu.
  • Prezentaci výstupů na veřejnosti (vyjednáváme účast studentů na konferenci Novinářské fórum).
  • Zpětnou vazbu od odborníků.

Co očekáváme:

• Účast 2 až 3 vybraných studentů katedry žurnalistiky na workshopu.
  • Finální reportážní výstup.

Jak se přihlásit

Studenti, kteří mají zájem se do projektu přihlásit nebo se dozvědět podrobnější informace, se mohou ozvat do 6. září 2019 na e-mail: zuzana.jakobova@terezanet.cz nebo na tel.: 777 586 285

Zuzana Jakobová

Koordinátorka projektu Mladí reportéři pro životní prostředí a Solution journalism for young reporters

TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú.

Haštalská 17, 110 00 Praha 1

tel.: 224 816 868