Vědecká žurnalistika: stáž pro studenty žurnalistiky

17. 2. 2023

Zajímá vás vědecká žurnalistika? Rádi byste vytvářeli žurnalistické materiály týkající se vědy? Nebo byste se chtěli věnovat PR v této oblasti? Přihlaste se na stáž, která je součástí evropského projektu EDUC-Share.

Vybranému studentovi bude přiděleno jedno výzkumné téma z některé ze zahraničních univerzit, které se do projektu zapojily. Student bude na toto téma první měsíc online komunikovat se zahraničními experty, zjišťovat informace a jeho úkolem bude vytvořit sadu materiálů.

K těm dostane zpětnou vazbu, a pak má možnost vyjet a navštívit vědce osobně v jejich instituci v zahraničí a vytvořit druhou sadu materiálů. Na případný výjezd získá stipendium, které mu pokryje všechny náklady. Po konci praxe obdrží certifikát, a především získá zajímavou zkušenost.

Deadline přihlášek je 12. březen 2023.

Veškeré potřebné informace najdete zde.