Stáž zaměřená na zpravodajství na sociálních sítích

25. 2. 2023

Redakce zpravodajství brněnského studia České televize nabízí tříměsíční neplacené studentské stáže zaměřené na zpravodajství na sociálních sítích.

Předpokládaný nástup:

• Duben, červenec, říjen 2023, případně podle dohody.

Délka trvání:

• Tři měsíce, cca 20 hodin týdně – možnost flexibilního rozvržení po domluvě.

Náplň stáže:

• Seznámíme vás s agendou na zpravodajských profilech – Facebook, Twitter, Instagram, TikTok.
  • Zaškolíme vás v nejčastějších nástrojích používaných pro správu zpravodajských profilů.
  • Naučíme vás, jak střihově zpracovat zpravodajské materiály do příspěvků na sociální sítě.
  • Dozvíte se, jak samostatné vyhledávat a zpracovávat témata.
  • Podíváte se do terénu se zpravodajskými štáby a můžete si zkusit natočit i vlastní materiály.

Požadované dovednosti:

• Studium na VŠ – nejlépe žurnalistika, není však podmínkou.
  • Zájem o zpravodajství.
  • Výborná znalost českého jazyka a dobré stylistické schopnosti.
  • Dobré komunikační schopnosti.
  • Znalost prostředí a zákonitostí sociálních sítí.
  • Základní znalost principů střihu videa.

Zájemci o stáž pošlete krátký motivační dopis, v případě více zájemců o jeden termín bude výběr na základě vypracování krátkého zadaného úkolu.

Zájemci o stáž se začátkem v dubnu musí přihlášku poslat do 15. 3. 2023.