S knihou na kaFFe: František Schildberger čte ze svých knih

13. 6. 2023

Přijďte na kaFFe. Básník a publicista František Schildberger čte 14. června od 17 hodin v čítárně Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Na programu jsou úryvky z knih MeziřádkyPodoby české literární reportáže.

Deníkově uspořádaný soubor glos, zamyšlení, komentářů a fejetonů Meziřádky je autorovým svědectvím o kovidovém roce 2021. Je to soubor v mnohém provokativní pro autorovu víru (v nauku a autoritu církve) i nevěru (v některá dogmata liberální společnosti).

Druhá ze zmíněných publikací je odbornou monografií, v níž Schildberger mapuje žánr české reportáže, zaměřuje se na významné osobnosti a události. „Propátrává dějiny novodobého českého písemnictví a zkoumá, co lze označit za reportáž, a co už ne. Někdy jej při tom jeho úvahy od vytčeného tématu zavedou až příliš daleko, systematické dějiny české reportáže tedy stále ještě zbývá napsat, ale tato kniha k tomu dodává cenné podněty,“ napsal o knize publicista Jan Lukavec.

Cyklus autorských čtení hostí Čítárna / kavárna kaFFe na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity (Arna Nováka 1, Brno, budova D, přízemí), vstup je volný.

Informace najdete také zde.