Reportážní tým pro festival Brněnský sedmnáctý

14. 11. 2022

Organizátoři festivalu Brněnský sedmnáctý hledají reportážní tým, který by 17. listopadu vyrazil mezi publikum a zjišťoval, co si lidé myslí o změně režimu, jak prožívali 90. léta nebo co se jim líbí i nelíbí na dnešní situaci.

Díváš se na dění kolem sebe spíš objektivem kamery než vlastníma očima? Rád se ptáš ostatních na jejich názor na různá témata a baví tě s nimi diskutovat? Umíš ovládat nahrávací techniku, případně zvládneš sestříhat video reportáž? Studuješ žurnalistiku nebo příbuzný obor a hledáš možnost praxe? Jestli se alespoň v jedné otázce poznáváš, staň se členem reportážního týmu festivalu Brněnský sedmnáctý.

Festival oslavuje svobodu a demokracii, připomíná události listopadů 39 a 89 v Brně a v neposlední řadě podněcuje občanskou společnost k aktivnímu zájmu o aktuální dění u nás i ve světě. Letošní program nabídne debaty, které jsou už nedílnou součástí festivalu.

Novinkou je fórum, kde mohou pozvaní hosté a publikum diskutovat nad aktuálními tématy. Společnou debatu nad knihami, idejemi a ideály svobody, demokracie a otevřené společnosti chceme podnítit v Kobližné ulici, kde na tematických stolech poprvé prostřeme demokracii.

Reportážní tým bude zachycovat atmosféru festivalu. Bude se ptát publika na jejich postřehy k debatám, fórům a dalším bodům programu. Bude se ptát, jak se na festivalu cítí a co si o jeho programu myslí. Také se bude ptát návštěvníků festivalu na jejich postoje a názory na demokracii, svobodu a současnou společnost.

Na oplátku ti můžeme potvrdit několik hodin praxe a případně se můžeme domluvit na další možnosti spolupráce. Taky ti ve food zóně zajistíme občerstvení.

Chceš svátek svobody a demokracie oslavit v týmu festivalu Brněnský sedmnáctý? Ozvi se nám na e-mail michaelamrazek@gmail.com nebo nám napiš do zpráv na náš Facebook (Brněnský sedmnáctý) nebo Instagram (brnensyksedmnacty).

Přikládáme i témata debat a fór. Celý program najdete na brnensky17.cz.
Debaty:

  • Média: hlídací pes demokracie?
  • Přecházet na zelenou
  • Když klíče docinkaly

Fórum:

  • Ať mír zůstává s touto (U)krajinou
  • Prezident všech – je to vůbec možné?

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info