Redaktor/ka zpravodajství - Zlínský kraj

12. 4. 2024

Český rozhlas hledá vhodné uchazečky a uchazeče na pozici "Redaktor/ka zpravodajství pro Zlínský kraj" (zástup za rodičovskou dovolenou).

Znáte Zlínský kraj a máte ho rádi? Máte zájem o aktuální dění na východě Moravy? Hledáte pestrou, tvůrčí a perspektivní práci? Pak budeme rádi, když se přihlásíte do našeho výběrového řízení!

Zpravodajství Českého rozhlasu hledá redaktorku nebo redaktora do regionální zpravodajské redakce. Stanete se součástí týmu zkušených novinářů. Vaše příspěvky uslyší posluchači nejen regionální stanice Český rozhlas Zlín, ale i celoplošných stanic Radiožurnál a Český rozhlas Plus, které oslovují víc než milion posluchačů každý týden.

Co Vás na pozici čeká:

• příprava zpráv, reportáží a živých vstupů do vysílání,
  • vyhledávání a navrhování původních témat z regionu,
  • sledování aktuálního dění v regionu a udržování si všeobecného přehledu,
  • vytváření a posilování sítě regionálních kontaktů,
  • spolupráce na tvorbě multimediálního obsahu pro on-line zpravodajství Českého rozhlasu, zejména pro zpravodajský server iROZHLAS.cz,
  • absolvování zaměstnavatelem připravených školení, při kterých si zvýšíte kvalifikaci.

Co od Vás očekáváme:

• minimálně středoškolské vzdělání s maturitou (na titulech nelpíme)
  • všeobecný přehled o aktuálním dění v ČR a ve Zlínském kraji
  • výbornou znalost českého jazyka
  • dobrou uživatelskou znalost práce s MS Office
  • hlasové předpoklady
  • schopnost dodržovat termíny
  • samostatný, zodpovědný a iniciativní přístup k práci
  • řidičský průkaz skupiny B
  • případná novinářská zkušenost je výhodou

Co Vám můžeme nabídnout:

• pracovní poměr včetně zaměstnaneckých benefitů
  • mzdové ohodnocení zohledňující Vaše zkušenosti
  • notebook a mobil
  • možnost částečné práce z domova (po zaučení)
  • kanceláře v centru Zlína v ulici Osvoboditelů
  • služební auto k dispozici pro práci v terénu
  • zázemí stabilní a prestižní mediální společnosti
  • poskytneme vám hlasové školení s jazykovými expertkami Českého rozhlasu

Zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, 4 dny zdravotního volna, tzv. sickdays, stravenkový paušál ve výši 95Kč/den, příspěvek na kulturu, sport, tělovýchovu, vzdělávání, zdravotnictví a dovolenou formou poukázek FlexiPass ve výši 7 200 Kč/rok, příspěvek na penzijní připojištění ve výši 20 400 Kč ročně (po prvním roce pracovního poměru)

Místo výkonu práce: Zlínský kraj

Předpokládaný nástup: 1.7. 2024 nebo dohodou

V případě zájmu zašlete prosím strukturovaný životopis a motivační dopis přes odpovědní formulář, a to nejpozději do 3. května 2024. Poté se Vám ozveme kvůli 1. kolu telefonického pohovoru. Úspěšní uchazeči budou pozváni do 2. kola – k osobnímu pohovoru. Ukončení výběrového řízení předpokládáme nejpozději v květnu 2024.

Dejte nám o sobě vědět! Těšíme se na Vás!

Český rozhlas
Jan Moravec
Na inzerát můžete odpovědět prostřednictvím odkazu: https://rozhlas.jobs.cz/?r=detail&id=2000197454.