Publicistická soutěž pro děti a mládež na téma Šumava

14. 3. 2023

Píšete nebo fotografujete? Přihlaste se do publicistické soutěže pro děti a mládež na téma Šumava o Cenu Emila Kintzla 2023. Organizátoři přijímají původní, nepublikované práce v elektronické podobě. Uzávěrka soutěže je 31. srpna 2023.

Soutěžit lze ve třech věkových kategoriích: 10 až 15 let, 16 až 18 let, 19 až 26 let v kategorii psaných příspěvků různých žánrů (např. článek, reportáž, rozhovor, fejeton apod.) nebo v kategorii fotografie.

V psané kategorii lze přihlásit maximálně tři příspěvky, v kategorii fotografie maximálně tři snímky nebo jeden ucelený cyklus.

Přihláška musí obsahovat jméno, věk, adresu i telefon na autora i zákonného zástupce. Příspěvky se zasílají na adresu: cenaemilakintzla@seznam.cz.

Zasláním díla do soutěže dává autor svolení k jeho případnému publikování. Práce ohodnotí odborná porota a nejlepší autoři budou oceněni. Slavnostní vyhlášení výsledků se koná v listopadu na knižním festivalu Šumava litera ve Vimperku.

Další informace: Radek Gális, e-mail: ragal@seznam.cz, tel. +420 602 649 292

Soutěž vyhlašuje Deník jižní Čechy ve spolupráci se Šmidingerovou knihovnou Strakonice, Městskou knihovnou Vimperk a Obecním úřadem Kvilda v roce stého výročí úmrtí spisovatele Karla Klostermanna (13. 2. 1848–16. 7. 1923).