Přihlaste se do dvousemestrální Bezpečnostní akademie

28. 9. 2022

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty přináší třetí ročník prakticky orientovaného dvousemestrálního vzdělávacího programu Bezpečnostní akademie, který je určený českým studentům a čerstvým absolventům se zájmem o bezpečnost a bezpečnostní politiku.

Vzdělávací program se koná od října 2022 do května 2023 a sestává z workshopů na vybraná témata bezpečnostní politiky vedených zkušenými praktiky, neformálních setkání s osobnostmi z bezpečnostních institucí. Důležitou součástí je rovněž personalizovaný dlouhodobý mentoringový program vedený zkušenými praktiky z oboru a studijní cesta do Bruselu spojená s návštěvou institucí. Organizátoři účastníkům v případě zájmu pomohou najít stáž podle jejich tematického zaměření.

Hlavními tématy aktuálního ročníku programu jsou:

  • Fungování národních a mezinárodních bezpečnostních institucí,
  • fungování armády, policie a zpravodajských služeb,
  • energetická bezpečnost,
  • ochrana demokratických institucí před nelegitimním vlivovým působením autoritářských režimů,
    politika Východního partnerství a region východní Evropy,
  • bezpečnostní komplex jihovýchodní Asie,
  • praktické aspekty politického rozhodování o bezpečnostní politice,
  • kybernetická bezpečnost.

Účast v programu je zdarma, hrazené je cestovné a ubytování při workshopech a neformálních setkáních s osobností (v Praze), ubytování při studijních cestách, strava a cestovné. Program je v češtině a v angličtině.

Další informace najdete zde.

Přihlásit se lze zde nejpozději do 2. října 2022. Součástí přihlášky je strukturovaný životopis a stručná motivace pro zapojení do programu. Program je určen občanům České republiky.

V případě dotazů se můžete obrátit na koordinátorku Bezpečnostní akademie Michaelu Löfflerovou (michaela.lofflerova@europeanvalues.cz), případně na vedoucího Programu Bezpečnostních akademií Michaela Murada (michael.murad@europeanvalues.cz).

Pro zájemce ze Slovenska existuje obdobný program. Bližší informace k němu jsou zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info