Přihlášky do programu Achillova Data otevřeny!

7. 6. 2024

Aktuálně jsou otevřené přihlášky do programu Achillova Data – jde o unikátní kurz novinařiny pro vysokoškolské studentky/studenty, který pořádá nadace Bakala Foundation již několikátým rokem ve spolupráci s Českým centrem pro investigativní žurnalistiku, slovenskou Nadácií Zastavme korupciuInvestigativním centrem Jána Kuciaka.

Stejně jako u všech námi organizovaných projektů mají účastníci program plně hrazený nadací – včetně případných cestovních nákladů a ubytování v průběhu 3denního úvodního kurzu a následného mentoringu profesionálním novinářem.

Program Achillova Data se skládá ze dvou částí:
  • 3denní úvodní série workshopů a přednášek o aktuálních trendech a nástrojích novinářské práce (datová žurnalistika, investigativa, práce s otevřenými zdroji, geolokace apod.);
  • následné 2,5měsíční práce v týmech pod vedením mentora/mentorky z řad zkušených novinářů/novinářek, jejímž výstupem je článek na téma, které si týmy volí samy.
Zajímavé a dobře napsané články bývají pravidelně publikovány mj. v médiích, v nichž působí mentoři a mentorky programu Achillova Data.