Práce v redakci časopisu Sociální práce / Sociálna práca

9. 3. 2020

Časopis Sociální práce / Sociálna práca hledá zájemce (nejen) o redakční práci s akademickými i publicistickými texty: kontrola formálních náležitostí, redakční úpravy textu, zpětné vazby autorům a komunikace s nimi …

Nabízíme širokou škálou činností a aktivit, které lze v rámci praxe / stáže vykonávat. Pro tyto činnosti hledáme:

  • MILOVNÍKY PRÁCE S TEXTY – tvou agendou by byla redakční práce: práce s akademickými i publicistickými texty (kontrola formálních náležitostí, redakční úpravy textu, zpětné vazby autorům a komunikace s nimi …).
  • TY, KTEŘÍ JSOU RÁDI PŘÍMO U TOHO – tedy mají rádi práci v terénu: návštěvy akcí, konferencí, seminářů, workshopů, významných setkání … a na to navazující zpracování výstupů – článků (reportáží, zpráv, medailonů, úvahy, avíza, rozhovory, atd.).
  • TVŮRCE, MILOVNÍKY PSANÍ, KREATIVCE, COPYWRIGHTERY pro samostatné psaní textů: ať už na základě práce v terénu nebo od vlastního stolu – na aktuální témata, která se dotýkají světa sociální práce v ČR, SR i zahraničí.
  • TY, KTEŘÍ RÁDI HLEDAJÍ INFORMACE A PRACUJÍ S NIMI pro vyhledávání akcí, vzdělávání, konferencí, seminářů, aktualit, tiskovek: pravidelně přinášíme pozvánky na akce pro sociální pracovníky a pravidelně informujeme o novinkách a podstatných věcech.
  • TY, KTEŘÍ KOMPLEXNĚ UVAŽUJÍ, JSOU KREATIVNÍ A ZNAJÍ SOUČASNÁ MÉDIA pro zpracovávání inzercí a kampaní: součástí práce v redakci je zpracovávání kampaní na míru pro širokou škálu subjektů – návrh kampaně, diskuze grafického zpracování se zadavatelem, grafické zpracování.
  • TY, KTEŘÍ MAJÍ RÁDI PEČLIVOU PŘÍPRAVU PŘED MEETINGEM NEBO TOPOVÝ OBSAH WEBU pro přípravu podkladů: podklady pro aktualizace webu, podklady pro jednání s partnery, rešerše, tvorba různých malých analýz k určitým tématům.
  • MILOVNÍKY PAPÍRŮ – je tvou silnou stránkou administrativa? Seznamy? Tabulky? Jako každý, i my děláme spoustu administrativy, pro milovníky papírování máme klidný stůl a pastelové zvýrazňovače.

Jsme malá redakce a na všem se rádi domluvíme. Osobní přístup je samozřejmostí.

Nic z výše uvedeného není tvoje parketa, ale zajímá tě časopis SP/SP? Ozvi se – domluvíme se.
Těšíme se na tebe!

Kontakt: Vladislava Vondrová, výkonná redaktorka časopisu Sociální práce / Sociálna práca, e-mail: akademik@socialniprace.cz.

O časopisu

  • Časopis SP/SP je odborné periodikum s dvacetiletou tradicí, které vydává Asociace vzdělavatelů v sociální práci a spoluvydává Evropský výzkumný institut sociální práce.
  • Časopis je rozdělen na tištěnou akademickou část a elektronickou publicistickou část.
  • Webová část časopisu je také významnou platformou / rozcestníkem pro sociální pracovníky, organizace sociální práce, vzdělavatele v sociální práci i širokou veřejnost.

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info