Napište článek o Evropské unii a navštivte Evropský parlament

20. 4. 2023

Chcete si vyzkoušet psaní článků o problematice, kterou řeší Evropská unie? Přihlaste se do česko-slovenského projektu, který vám to umožní. Naučíte se psát o Evropské unii a navíc se podíváte do Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Hledáme motivované studenty z katedry žurnalistiky FSS MU, kteří už mají nějaké zkušenosti s tvorbou článků. Na přípravě článků budou pracovat česko-slovenské dvoučlenné týmy. Materiály budou uveřejněny na webu Deník.cz a na Slovensku na webu Aktuality.sk.

Předběžný plán aktivit:

  • 8. 6. 2023 od 11.00: seznamovací workshop v Bratislavě (vydavatelství Ringier, psycholog Aleš Bednařík).
  • 28. 6. 2023, cca 11.00 až 17.00: kreativní novinářský workshop (FSS MU v Brně, Vojtěch Kučerák, zástupce hlavního editora Deníku, Luboš Palata, specialista Deníku na Evropskou unii).
  • V týdnu od 4. 9. 2023: online workshop s prezentacemi připravovaných článků.
  • V týdnu od 11. 9. do 27. 10. 2023: individuální konzultace připravovaných článků s editorem (V. Kučerák).
  • V týdnu od 31. 10. 2023: odevzdávání hotových článků a skupinová online prezentace.
  • V týdnu od 20. 11. 2023: návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku, prezentace článků před europoslanci (dva dny, výdaje včetně letenky a ubytování hradí Evropský parlament).

Máte-li o projekt zájem, pošlete stručný motivační dopis (s kontaktem na vás) jako přílohu ve wordu na mail curik@fss.muni.cz. Termín: do 30. dubna.

Z přihlášených zájemců vybereme 5 účastníků projektu z katedry žurnalistiky FSS MU, které doplní pět slovenských studentů. O výsledku výběru budeme každého zájemce informovat.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info