Letní škola In Between? vás seznámí s orální historií

8. 6. 2021

Máte zájem o problematiku pohraničí? V projektu In Between? se dozvíte, jak dělat výzkum metodou orální historie a prezentovat výsledky své práce pomocí nejmodernějších technologií.

Letní škola je bezplatná, účastníci si hradí pouze náklady na dopravu do místa studijní návštěvy. Informace o minulých ročnících najdete zde.

Organizátoři se letos rozhodli pozvat k účasti studenty z více zemí, čímž vzniknou týmy z obou stran hranice. Pokud to umožní hygienická opatření, týmy se budou setkávat osobně. Právě proto se letošní ročník In Between? jmenuje Neighbours Meet in the Borderlands.

Pořadatelem In Between? je European Network Remembrance and Solidarity, mezinárodní iniciativa, která se zaměřuje na výzkum, dokumentaci a podporu paměti evropské historie ve 20. století, se zaměřením na období válek, diktátorské režimy a odpor proti útlaku. Mezi členy sítě patří Německo, Polsko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Členy poradních orgánů jsou také zástupci Albánie, Rakouska, České republiky, Estonska, Gruzie, Lotyšska a Litvy.

Podrobný popis programu a náboru, včetně termínu a míst studijních návštěv pro studenty z České republiky najdete zde.

První etapa náboru se koná ve dnech 7. až 20. června.

Organizátoři zvou k účasti studenty: antropologie, žurnalistiky, etnografie, historie, kulturologie, sociologie apod.