Kurz investigativní žurnalistiky Achillova Data 2022

16. 9. 2022

Zajímá vás investigativní žurnalistika? Přihlaste se na kurz investigativní žurnalistiky Achillova Data 2022. Kurz je pro vybrané účastníky bezplatný a je určený studentům žurnalistiky a příbuzných oborů z Česka a Slovenska. Skládá se ze dvou částí:

• Třídenní série workshopů (práce se zdroji, OSINT, novinářská etika atd.), která se bude konat v termínu 13. až 15. října.
  • Cca 2,5 měsíční samostatná práce týmů na investigativní kauze (podle vlastního výběru) pod vedením mentora/mentorky – profesionálního novináře.

Hlásit se mohou týmy v počtu 3 až 5 studentů prostřednictvím online formuláře na webu pořádající nadace, a to do 20. září.

Zde je možné zhlédnout video z loňského ročníku.