ČT Brno nabízí stáž zaměřenou na zpravodajství na sociálních sítích

9. 5. 2024

Redakce zpravodajství brněnského studia České televize nabízí 3-měsíční neplacené studentské stáže zaměřené na zpravodajství na sociálních sítích.

Předpokládaný nástup: červenec 2024, říjen 2024

Délka trvání: 3 měsíce.

Pracovní doba: cca 20 hodin týdně – možnost flexibilního rozvržení po domluvě.

Náplň stáže:

• Seznámíme vás s agendou na zpravodajských profilech – Facebook, X (Twitter), Instagram, Threads.
  • Zaškolíme vás v nejčastějších nástrojích používaných pro správu zpravodajských profilů.
  • Naučíme vás, jak střihově zpracovat zpravodajské materiály do příspěvků na sociální sítě.
  • Dozvíte se, jak samostatné vyhledávat a zpracovávat témata.
  • Podíváte se do terénu se zpravodajskými štáby a můžete si zkusit natočit i vlastní materiály.

Požadované dovednosti:

• Studium na VŠ – nejlépe žurnalistika, není však podmínkou.
  • Zájem o oblast zpravodajství.
  • Výborná znalost českého jazyka a dobré stylistické schopnosti.
  • Dobré komunikační schopnosti.
  • Znalost prostředí a zákonitostí sociálních sítí.
  • Základní znalost principů střihu videa.

Zájemci o stáž mohou poslat do 30. května životopis a krátký motivační dopis. Uveďte preferovaný termín nástupu (červenec x říjen), v případě více zájemců o jeden termín bude výběr proveden na základě vypracování krátkého zadaného úkolu.

Pokud bude během stáže studujícím umožněno publikovat unikátní autorské žurnalistické materiály a vyprodukují jich dostatečné množství, lze si stáž nechat uznat v rámci povinné praxe. Zájemcům o uznání stáže jako praxe doporučujeme se předem dohodnout s ČT Brno a případně konzultovat s garantem praxí Jaroslavem Čuříkem.

PŘIHLÁŠKA NA POZICI