Chcete si vyzkoušet reálnou tvorbu obecního zpravodaje?

29. 9. 2021

Obec Květná (okres Svitavy) nabízí studentům žurnalistiky spolupráci při tvorbě obecního zpravodaje. Vybraní zájemci dostanou šanci připravit dvě nebo tři čísla zpravodaje zcela ve vlastní režii.

Záměrem je nabídnout obci a místní komunitě nový pohled na sebe samotné a zároveň poskytnout mladým žurnalistům zajímavou a poměrně komplexní zkušenost s přípravou obecního časopisu. Obec je připravena poskytnout veškerou potřebnou součinnost a informace, ale zároveň očekává zodpovědný a nezávislý pohled zvenčí, vlastní nápady i neotřelé přístupy.

Obec je připravena uhradit režijní a výrobní náklady (po předchozí domluvě) a zajistit studentům i zpětnou vazbu – debatu nad časopisem a dotazníkové šetření mezi čtenáři (časopis je distribuován do všech schránek v obci, v obci žije 420 obyvatel).

Nejbližší možné vydání zpravodaje (předání do tisku) je koncem října, další pak v první polovině prosince (vše bude upřesněno při domluvě s konkrétními zájemci).

Zájemci se mohou hlásit co nejdříve na tento kontakt (přímo v Brně): David Holman, e-mail: d.holman@contimex.cz, mobil: +420 725 555 195.