Chcete rozvíjet kritické myšlení? Je tu Audiovizuální sauna

8. 6. 2021

Pokud vás zajímá umělecká kritika, můžete se zúčastnit Audiovizuální sauny – třídenního studijního programu zaměřeného na rozvoj kritického myšlení a psaní v oblasti (nejen) audiovizuálního umění.

O co jde?
Audiovizuální sauna je vzdělávací program určený vysokoškolským studentům a všem ostatním, kteří chtějí pod vedením týmu zkušených lektorů rozvíjet své kritické myšlení.

Kde, kdy, co?
V červnu 2021 se Audiovizuální sauna koná ve spolupráci s festivalem Luhovaný Vincent v Luhačovicích. Program nabídne tři veřejné přednášky a uzavřený tvůrčí workshop pro omezený počet účastníků. Workshop vede zkušená publicistka Táňa Zabloudilová, pod jejímž vedením si účastníci vyzkouší tvorbu uměleckých recenzí. Texty pak budou publikovány online.

Tématem červnové Audiovizuální sauny jsou různé přístupy k hodnocení umění. Lektory a hosty budou: kritik Ondřej Pavlík, publicistka Táňa Zabloudilová, šéfredaktor serveru Nerdfix Marek Čabák, kurátorka a teoretička Eva Skopalová a hudební publicista Karel Veselý. Debaty bude moderovat Vít Svoboda.

Přednášky a debaty jsou přístupné všem zdarma. Konají se od 25. do 27. června v Luhačovicích pod širým nebem. Pro účast na tvůrčím workshopu je nutné se předem bezplatně registrovat. Závazně přihlášeným účastníkům je na festivalu zajištěno ubytování zdarma.