Akadémia investigatívnej žurnalistiky ponúka workshopy

25. 5. 2022

Akadémia investigatívnej žurnalistiky ponúka 10 vybraným účastníkom sériu odborných workshopov. Akadémia je špeciálny vzdelávací program určený pre tých, ktorí pracujú alebo plánujú pracovať na investigatívnych a analytických témach odhaľujúcich problémy na Slovensku.

Záujemcovia môžu byť napríklad začínajúci aj skúsení novinári a novinárky, ktorí sa chcú zamerať na oblasť investigatívy, študenti a študentky žurnalistiky.

Cieľom projektu je rozšíriť znalosti a vedomosti profesionálnych novinárov a novinárok či zástupcov investigatívnych a mimovládnych organizácií, ktoré sa zameriavajú na odhaľovanie a analyzovanie významných káuz a udalostí na Slovensku.

Témy workshopov, školení a diskusií:

• Práca s otvorenými zdrojmi a analýza dát,
  • investigatívna práca v teréne,
  • editovanie komplexných informácií,
  • informačná/kybernetická bezpečnosť pre novinárov,
  • slobodný prístup k informáciám,
  • legislatíva a investigatíva,
  • medzinárodné spolupráce redakcií,
  • duševné zdravie novinára ochrana novinárov.

Termín kurzu: 23.–26. jún 2022

Forma: osobne

Miesto: Trnava (ubytovanie a strava budú účastníkom poskytnuté bezplatne)

Kapacita: max. 10 účastníkov

Uzávierka podávania prihlášok: 12. 6. 2022 o 23:59

Výška grantovej podpory: max. 2 000 eur na jeden projekt (podporených bude najviac 5 projektov)

Predkladanie žiadostí o grant: jún/júl 2022, po absolvovaní akadémie

Online prihláška je dostupná na tomto linku.

Viac informácií o Akadémii nájdete tu.